آنتالیا یک از شهرهای بزرگ ترکیه است که همه ساله گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می‌کند. آنتالیا جاذبه‌های تاریخی و زیادی دارد که برای گردشگران جذاب است.آنتالیا شهر ساحلی با روزهای آفتابی و درخشان و شب های آرام مدیترانه ای می باشد.آنتالیا ترکیبی‌ست از ساحل‌های مدرن و محشر و فرهنگ سنتی ترکیه که سفر به آن می تواند خاطرات خوشی را برای شما رقم بزند.این شهر دارای جاذبه های دل انگیز و زیبائی می باشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دهکده قدیمی (Kaleici)

اگر قصد قدم زدن و گشت و گذاردردهکده‌ی زیبا را دارید که مجهز به   خیابان‌های سنگ‌فرش و کاخ‌های عثمانی را دارید ازدهکده قدیمی هزارتو Kaleici، در آنتالیا دیدن کنید.سقف های این معماری مجهز به رنگ های سفید و قرمز فوق العاده می باشد که خیابان‌هایش مملو از انواع و اقسام هتل، رستوران، فروشگاه‌های تهیه‌ی سوغاتی، بوتیک و گالری‌های هنری است. این دهکده، مکانی برای دوری از دنیای پر زرق و برق و شلوغ انسان‌ها به شمار می‌رود و مکانی شگفت انگیز برای هر کسی تلقی می شود.

دهکده قدیمی آنتالیا

دهکده قدیمی آنتالیا

موزه آنتالیا

موزه آنتالیا یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری آنتالیا محسوب می شود.تمامی آثار تاریخی کشف شده در سواحل ترکیه، در این موزه به نمایش گذاشته می‌شوند. این موزه مجهز به آثاری از دوران برنز تا دوران بیزانس دارد که عمدتا بر مخروبه‌های نواحی اطراف آن تأکید دارد.علاوه بر این، کلکسیون این موزه در یک نمایشگر نمایش داده می‌شود که فهم تاریخ غنی و پیچیده‌ی ترکیه را بسیار ساده‌تر می‌کند بنابراین اگر زمان زیادی ندارید، مستقیما به بخش گالری‌های هنری موزه بروید که آثاری از دوران آسپندوس و شهر تاریخی پرگا در آن خودنمایی می‌کنند.

موزه آنتالیا

موزه آنتالیا

مسجد یولی مناره

مسجد یولی مناره یکی از جاذبه های پرطرفدار و هیجان انگیز در آنتالیا می باشد که توسط سلطان سلجوقی، علاءالدین کیقباد بین سال‌های ۱۲۱۹ الی ۱۲۳۶ میلادی ساخته شد. این مسجد نمونه‌ی بارزی از معماری دوران سلجوقی است. مناره‌ی این مسجد به شکل استوانه است که دارای یک گنبد چندضلعی در قسمت بالایی‌اش است. مسجدی که در قرن چهاردهم میلادی در کنار این مناره ساخته شده، هنوز هم مورد استفاده است. این مناره دقیقا در نزدیکی دروازه‌ی ورودی قدیمی شهر است. در قسمت پشت مناره‌ی یولی، یک برج ساعت که مربوط به دوران عثمانیان است، به همراه چندین مقبره در اطراف آن وجود دارد.

مسجد یولی مناره

مسجد یولی مناره