همه چیز درباره کوش آداسی

کوش آداسی یا جزیره پرنده یکی از شناخته شده ترین و زیباترین قطب های گردشگری ترکیه و دنیا به شمار می رود. سواحل زیبای شنی، ۳۰۰ روز آفتابی در طول سال، آب های زیبای دریای اژه، رستوران ها و کبابی های فوق العاده و تاریخ غنی این منطقه، همه ساله هزاران گردشگر را به این منطقه می کشاند.

 

موقعیت کوش آداسی

این قطب گردشگری ترکیه در ۷۱ کیلومتری شهرستان مرکزی استان آیدین و در نوار ساحلی منطقه اژه واقع شده است. البته کوش آداسی بخشی از شهرت خود را مدیون موقعیت جغرافیایی خود و قرارگیری در کانون مراکز مهم گردشگری از جمله ازمیر، افس، مریم آنا، پاموکاله، مارماریس و بدروم است. کوش آداسی از شمال با سلجوق و پاموجاک و از جنوب با شبه جزیره دیلک همسایه‌است.

 

خرید در کوش آداسی

پول رایج ترکیه لیره است، اما برای خرید در کوش آداسی نیازی به تبدیل پول به لیره ندارید. اکثر فروشندگان این شهر از شما دلار و یا یورو نیز قبول می کنند.

آب و هوای کوش آداسی

سواحل مدیترانه و دریای اژه از نظر آب و هوایی بسیار به هم شبیه اند، تابستان های گرم و زمستان های معتدل. اگر به دیدن آثار تاریخی و خرابه های باستانی علاقه مندید، آوریل، مه، سپتامبر و اکتبر بهترین زمان برای سفر به کوش آداسی است. اما اگر به استراحت در کنار دریا بیشتر علاقه دارید، از مه تا اکتبر زمانیست که باید به این شهر بروید.

همه چیز درباره ازمیر زیبا

شاید برای بسیاری از افراد، زندگی در ازمیر یک رویا باشد. این که بتوانید کوله ‌بارتان را جمع کنید و به شهر زیبایی مثل ازمیر نقل مکان کنید، بسیار لذت‌ بخش خواهد بود. اما این رویا نیست. افرادی هستند که تصمیم گرفتند این رویا را تحقق ببخشند. آن‌ها هم اکنون در ازمیر زندگی می ‌کنند و دقیقا می‌ دانند چرا چنین تصمیمی گرفته‌ اند. ده‌ ها دلیل برای انتخاب ازمیر به عنوان شهر ایده‌آل برای زندگی وجود دارد: آب و هوای فوق ‌العاده، مردم خونگرم و صمیمی، مکان ‌های زیبا و دیدنی و …، تنها چند مورد از ویژگی‌ های ازمیر هستند.

پایین بودن هزینه‌ های زندگی نسبت به آنکارا و استانبول

شما با هر سطح درآمدی که داشته باشید، می ‌توانید از زندگی در ازمیر لذت ببرید. این ویژگی ازمیر، باعث شده این شهر نسبت به آنکارا و استانبول جای مناسب ‌تری برای زندگی باشد. مراکز خرید مدرن در کنار حراجی‌ های دائمی، قدرت خرید را برای همه افراد در شهر ازمیر فراهم کرده است.

اقلیم فوق‌ العاده ازمیر و آب و هوای معتدل آن نسبت به آنتالیا

بسیاری از ایرانیان، آنتالیا را به عنوان یکی از خوش آب و هواترین نقاط ترکیه می ‌دانند. بد نیست بدانید ازمیر از این نظر نسبت به آنتالیا بسیار معتدل ‌تر است. این وضعیت از نظر مادی نیز به نفع شما است؛ چرا که در زمستان مجبور نیستید برای تامین گاز یا هیزم، صدها لیر هزینه کنید. در سردترین روزها و شب ‌های ازمیر می‌ توانید فقط با یک بخاری برقی گرم شوید.

 

کمترین نرخ سرطان به دلیل دارا بودن مواد غذایی ارگانیک

همه ما می ‌دانیم تغذیه یکی از مهم ‌ترین عوامل تعیین کننده نرخ سرطان در هر کشور است. در ازمیر شما می ‌توانید از سلامت و طبیعی بودن غذایی که مصرف می ‌کنید، مطمئن باشید. تمام میوه‌ ها، سبزیجات، گوشت، لبنیات و غذاهای دریایی در ازمیر، کاملا ارگانیک و در دسترس شما می باشند.

امنیت بالا و آرامش فوق‌ العاده

شاید با خودتان بگویید چرا باید شهری مثل استانبول را در ترکیه رها کرد و به ازمیر آمد. باید بگوییم قطعا استانبول نیز شهر زیبایی است و ویژگی ‌های منحصر به فردی دارد؛ اما اگر به دنبال آرامش هستید و از شلوغی بیزارید، به هیچ عنوان به استانبول فکر نکنید. استانبول امروزه جدا از شلوغی‌های خود، میزبان ۴ میلیون مهاجر سوریه ‌ای و عراقی نیز می باشد که خود این موضوع، امنیت استانبول را نیز با مشکلاتی مواجه کرده است. در حالی که ازمیر، یکی از امن‌‌ ترین شهرهای ترکیه است. تنها ۴ میلیون نفر در سومین شهر بزرگ ترکیه زندگی می‌ کنند و این یعنی «آرامشی فوق ‌العاده».