تور ترابزون

ویژه 12 دی تا 17 بهمن (هر هفته پنج شنبه ها)

 با پرواز سان اکسپرس

6 شب و 7 روز

sunexpress_logo

 

 

ترابزون از مهم ترین شهرهای توریستی ترکیه نزد ایرانی ها  می باشد . این شهر دارای جاذبه های طبیعی بسیار زیادی می باشد و همچنین جاذبه های تاریخی زیادی را در خود جای داده است. این شهر زیبای ترکیه با وجود کوچک بودن اما دیدنی ها و تفریحان متنوعی دارد. بهتر  است بدانید که  ترابزون فاصله کمی تا کشورمان دارد و هزینه های سفرش نسبت به دیگر شهرهای ترکیه کمتر است.

آشنایی با شهر ترابزون

ترابزون یکی از قدیمی ترین شهرهای کشور ترکیه است و قدمت سکونت در آن به ۵ هزار سال پیش باز می گردد. این شهر در شمال شرقی کشور ترکیه و در ساحل دریای سیاه قرار گرفته و از طبیعتی تماشایی برخوردار است. در گذشته این شهر زیبا در مسیر جاده ابریشم واقع بود و به همین خاطر، مردمی از فرهنگ ها و ادیان مختلف، در این جا به گرد هم آمدند و به مرور شهر رونق پیدا کرد.

دانستنی های سفر به ترابزون

بد نیست پیش از سفر به ترابزون این اطلاعات کاربردی را بدانید:

ویزا: سفر به ترکیه نیازی به ویزا ندارد.

زبان رسمی: ترکی

پول رایج: لیر ترکیه، هر ۱ لیر ترکیه (۲,۰۰۰ تومان)

اختلاف ساعت با تهران: ۱ ساعت و نیم عقب تر

دین رسمی: ترکیه کشوری سکولار است و بنابراین این سرزمین دین رسمی ندارد، با این حال جمعیت غالب این کشور را مسلمانان تشکیل می دهند که اغلب سنی هستند و جمعیت شیعه در اقلیت است.

سوغات: علاوه بر سوغات شناخته شده ترکیه مانند قهوه، شیرینی‌جات، صنایع دستی، پوشاک و … ، سوغاتی های ویژه ای نظیر چای، دستبندهای طلا، صنایع دستی مسی و چرمین در شهر ترابزون به چشم می خورد. این شهر ساحلی همچنین یک سوغاتی به خصوص دارد و آن، ساز کمانج است.

وضعیت بهداشت: ترابزون از نظر بهداشتی وضعیت به نسبت خوبی دارد. با این حال حواس تان باشد که آب در شبکه ترابزون مانند باقی شهرهای ترکیه برای آشامیدن مناسب نیست و توصیه نمی شود؛ در عوض شما می توانید از بطری های آب معدنی ارزانی استفاده کنید که در تمامی مغازه ها فروخته می شوند. همچنین خوبست در هنگام صرف غذاهای خیابانی به بهداشت محل توجه داشته باشید و ترجیحا غذاهای تازه و داغ را انتخاب کنید.

بهترین فصل سفر به ترابزون

بهار: دمای ترابزون در فصل بهار، بین ۱۵ تا ۲۴ درجه سانتیگراد است و این میانگین دما در هنگام شب کمتر می شود. همچنین امکان ریزش باران به ویژه در ماه های فروردین و اردیبهشت وجود دارد.

تابستان: همان طور که انتظار می رود دمای روزهای تابستانی ترابزون بیش از سایر اوقات است و متوسط دما به ۲۸ درجه سانتیگراد هم می رسد؛ با این وجود ترابزون هنوز هم می تواند مقصد تابستانه مناسبی باشد. البته در طی روزهای تابستان رطوبت هوا افزایش پیدا می کند و این می تواند قدری آزاردهنده شود. در مجموع تابستان های ترابزون برای تفریحات آبی و دریایی بسیار مناسب هستند.

پاییز: در اوایل پاییز میانگین دمای هوا، ۱۹ درجه سانتیگراد است و تا آخر پاییز به ۹ درجه می رسد. میزان بارش هم در این فصل به طرز قابل توجهی افزایش می یابد.

زمستان: در اوایل این فصل میانگین دما در کمترین حالت خود که ۸ درجه سانتیگراد است قرار دارد و میزان بارش برف و باران در بیشترین حالت خود هستند.

امنیت در سفر به ترابزون

اگر بخواهیم به طور خاص امنیت شهر ترابزون را بررسی کنیم، خواهیم دید که در مقایسه با تهران امنیت بسیار بیشتری دارد و ممکن است این امنیت به این خاطر باشد که ترابزون شهر کوچکی ست و جرم و جنایت ها را می توان راحت تر در آن کنترل کرد. طبق آمار و ارقام، در این شهر امنیت تنها پیاده روی کردن هم در طول روز و هم در طول شب بالاست؛ همچنین آمار خلاف هایی چون دزدی، کیف قاپی، گروگان گیری، ماشین دزدی و پخش و فروش مواد مخدر و … در این شهر بسیار پایین هستند.